Jakie korzyści niesie za sobą glutation?

Jakie korzyści niesie za sobą glutation?

W dzisiejszych czasach człowiek ma coraz większą świadomość swojego ciała, o które chce dbać. Glutation oraz odpowiedni poziom, w jakim występuje on w naszym organizmie, jest w stanie mu to umożliwić. Jego największe stężenie znajduje się w ważnych narządach, a mianowicie w nerkach, śledzionie, trzustce, wątrobie oraz soczewce oka. To jednak nie wszystkie miejsca, gdzie można go znaleźć, gdyż prawda jest taka, że jego produkcją zajmuje się każda komórka organizmu, zarówno u człowieka, jak i u zwierząt oraz roślin. Za co jest odpowiedzialny glutation i dlaczego o jego odpowiednią ilość powinno się zadbać? Dowiesz się tego z poniższej treści. 

Niezastąpione działanie glutationu 

Glutation, jako że produkuje go każda komórka w naszym ciele, odpowiada za wiele procesów. To właśnie on jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi pomiędzy antyoksydantami, jak i prooksydantami. Dzięki zachowaniu harmonii między nimi jest w stanie ochronić komórki przed uszkodzeniami natury oksydacyjnej. Ponadto glutation określany jest jako naturalny przeciwutleniacz (neutralizujący wolne rodniki), stymulant prawidłowego działania układu immunologicznego, jak i składnik, zajmujący się detoksykacją (oczyszczaniem naszego organizmu). Na tym jednak jego rola się nie kończy. Dzięki niemu witamina C, E oraz selen lepiej działają w naszym organizmie. Jednym słowem – jest on niezastąpiony i należy zadbać o jego wymagany poziom. Można to zrobić dzięki odpowiedniej suplementacji, tak samo jak jest to w przypadku chromu w tabletkach, suplementu manganu, koenzymu Q10, czy też witaminy B complex, K2 MK7, B3, D3, czy też witaminy B12. 

Należy przypatrzeć się komórkom 

Substancja, jaką jest glutation, ma ogromny wpływ na komórki, jak i występujące w nich mitochondria. Ich rola jest nieopisana, na co zwraca w szczególności uwagę medycyna mitochondrialna. Glutation i utrzymanie jego odpowiedniego poziomu sprawia, że każda z pojedynczych komórek jest w stanie wytworzyć odpowiednią barierę ochronną, dzięki której można zapobiec wielu chorobom oraz schorzeniom.